Jesteś tutaj:
moje konto luxmed
Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Artykuły
Dostosuj czcionkę: A A A
Artykuły

Mezoterapia igłowa


Mezoterapia to jeden z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Współczesna medycyna nie potrafi jeszcze cofnąć ani zatrzymać czasu, jednak udaje jej się znacząco spowolnić jego bieg i sprawić, aby masz organizm starzał się wolniej niż wskazuje na to nasza metryka. Korzyści z zabiegów estetycznych są kuszące, efekty spektakularne. Jednym z zabiegów, które pomagają nam spowolnić czas jest mezoterapia igłowa.

Jak działa mezoterapia?

Mezoterapia to metoda leczenia wybranych stanów chorobowych polegająca na podawaniu małych ilości substancji leczniczej punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą iniekcji. Poza farmakologicznym działaniem substancji podawanych podczas mezoterapii, bardzo ważną rolę odgrywa proces gojenia się tkanek po licznych mikronakłuciach. Mezoterapia działa bowiem dwutorowo poprzez dobroczynne działanie wprowadzonych substancji oraz poprzez sam sposób ich podawania, który mobilizuje tkanki od odbudowy i wzmożonej produkcji kolagenu oraz stymuluje metabolizm komórkowy.

Zabieg wykonuje lekarz za pomocą igły i strzykawki – co pozwala na odpowiednie podanie większej ilości preparatu w miejscach wymagających np. w obrębie głębokich zmarszczek (tworza się tzw. depozyty). Tu, najważniejszą rolę odgrywa wprawna ręka wykonującego.

Wskazania do mezoterapii

  • Przerzedzenie i wypadanie włosów,
  • Stymulowanie naturalnych procesów regeneracji,
  • Odmłodzenia skóry,
  • Poprawa kondycji tkanek i ich ujędrnienie,
  • Przeciwdziałanie i redukcja cellulitu,
  • Leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej,
  • Redukcja przebarwień skórnych,
  • Redukcja rozstępów oraz blizn.

Zabiegom mezoterapii można poddawać skórę twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, ramion, ud, a nawet pośladków.
Normalne jest pojawienie się z czasem zmarszczek strukturalnych, cech odwodnienia, utraty elastyczności i jędrności skóry, co zmienia nasze rysy i owal twarzy. Mezoterapia wychodzi naprzeciw zjawiskom fizjologicznym i efektom starzenia się dzięki czemu udaje opóźnić się ich przebieg i niwelować widoczne cechy wiotczenia skóry.

Pierwsze efekty

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku. Ostatecznie leczenie planuje się indywidualnie, w zależności od potrzeb skóry, zaawansowania zmian oraz możliwości pacjenta.


Miejsce wykonywania zabiegów:
Lublin (ul. Koncertowa 4D), Kraśnik (ul. Lubelska 56A)
tel. 81 532 37 11